Jaké parametry musím znát, při výběru schodiště?
Pro posouzení vhodného typu je třeba znát výšku podlaží (podlaha-podlaha), sílu stropní desky (kvůli správné podchodné výšce) a velikost stropního otvoru.

 

 

V jaké fázi stavby/rekonstrukce se stavebnicové schody instalují a jaká je příprava?
Schody se instalují na finální podlahu. Hotové by měly být i omítky a malba a stavebně dokončen stropní otvor. Pro kotvení nejsou žádné speciální požadavky, vždy musí jít o pevné místo (dřevo, beton, železo apod.)
      

Jaký typ schodiště vybrat?
Zde nelze uvést jednoznačnou odpověď. Vše vychází z prostorových dispozic. Rozměry otvoru a popřípadě i místnosti je třeba uvést při prvotní komunikaci. Velmi nám pomůže pro posouzení vhodného typu, když nám zašlete foto prostoru. Někde je vhodnější točité vřetenové schodiště a jinde zase jedno nebo více ramenné schodiště. Více informací lze najít v rubrice Jak správně vybrat schody

        

Z jakého materiálu jsou stupně a konstrukce stavebnicových schodišť?
Stupně interiérových modelů jsou vyráběny z lepené spárovky, masív dřevo o síle 35-40mm. Venkovní modely mají díly z pozinkovaného plechu.

Jaká je nosnost stavebnicových schodišť?
Nosnost schodiště se liší dle modelu. Většina stavebnicových schodišť má nosnost 200-300 kg. Půdní (mlynářské) schody 130 kg. Tento údaj lze dohledat v montážním listu u každého modelu.

Je možné vybrat barvu stupňů a konstrukce?
Ano, u většiny modelů je na výběr více barev konstrukce a madla a také dřevěné nášlapy jdou dodat buď přírodní lakované, nebo ve světle a tmavě hnědé barvě bez příplatku.

Jak k nám budou schody dodány a kolik stojí doprava?
Stavebnicové sestavy schodišť zasíláme v rozloženém stavu. Zásilka je na paletě zabalená v dřevěné nebo papírové krabici. Doprava je zdarma.


Je možné si objednat montáž schodiště?
Všechny modely tzv. stavebnicových schodů jsou primárně určeny k montáži svépomocí (montážní návod je přiložen nebo je ke stažení na našich webových stránkách). Sestavení schodiště není nijak složité a šikovní kutilové nebo řemeslníci zvládnou ve dvou montáž sami. Montáž lze ale samozřejmě u nás i doobjednat. Cena se obvykle pohybuje od 9000 do 12000Kč 

Je možné si objednat odbornou konzultaci a zaměření přímo u nás?
Pro většinu případů stačí zaslat podklady emailem (výška podlaží, síla stropu, rozměr stropního otvoru + foto). Vše pak ještě se zákazníkem konzultujeme telefonicky. V individuálních a složitějších případech, kdy si zákazník není jist či potřebuje poradit na místě, je možné u nás tuto službu objednat. Zde požadujeme zálohovou platbu 2000Kč. Tuto částku pak při objednávce a dodání odečteme od účtované ceny schodiště.

Jaká je záruka na schodiště?
Na každé stavebnicové schodiště poskytujeme standardní záruku, tzn. 24 měsíců. V případě jakékoliv závady Vám zašleme náhradní díl.

Mám zájem jen o kovovou konstrukci, je možné ji objednat bez nášlapů?
Bez dřevěných nášlapů bohužel typizované stavebnicové schodiště objednat nelze. Nosná konstrukce každého modelu je dimenzována na dané zatížení a tedy i rozměr stupně. Při požadavku na samostatnou konstrukci - páteř však můžete svůj požadavek zaslat pro zakázkovou výrobu. Více informací najdete zde

Kdy vybrat stavebnicové schodiště a kdy schodiště na zakázku?
Stavebnicové schody spadají do kategorie tzv. vedlejších schodišť. Najdou tedy uplatnění všude tam, kde je méně místa (například do podkroví, kde je místnost na spaní, pracovna, jeden nebo dva pokoje apod.) Tam, kde je obytné poschodí s více pokoji, včetně sociálního zařízení, je třeba zhotovit konstrukci s parametry hlavního schodiště. Zde normy požadují minimální čistou hloubku nášlapu 21cm a průchozí šířku ramene 90cm.

Jaké jsou dodací lhůty a platební podmínky?
Základní modely typizovaných stavebnicových sestav dodáváme do 2-3 týdnů. Nejprodávanější sestavy bývají v průběhu roku i skladem. Modely, kde jsou zapotřebí individuální úpravy dodáváme do 4-5 týdnů. U schodišť vyráběných na zakázku je nutno počítat s dodáním kolem 8-10 týdnů.

Způsoby platby jsou uvedeny v obchodních podmínkách

 

Doporučujeme: Region Valašsko | Dřevěné schody, schodiště z Valašska | Plovoucí podlahy | Nábytková dvířka, kuchyně |